Cilt Bakımında Bu Yanlışları Hemen Her Gün Yapıyoruz! Fakat Farkında Olmadan Cildimize Çok Zarar Veriyoruz

Cilt bakımı söz konusu olduğunda doğruluğundan emin olduğunuz yöntemlerin tam aksi önerilerle de karşılaşabilirsiniz. Dilden dile dolaşan pek çok bilgi, faydalı olmak şöyle dursun; cilt sağlınızın bozulmasına bile sebep olabilir. Bu yazımızda cilt bakımının doğru bilinen yanlışlarını birlikte inceliyoruz.

Herkes sağlıklı, ışıl ışıl, güzel bir cilde sahip olmak ister. Bunun için çeşitli ürünlerden faydalanabiliriz. Fakat birbiriyle uyumsuz, çok sayıda ürünü bir arada kullanmak da hiç ürün kullanmamak da cilt sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Doğru bir cilt bakımı için önce cilt tipini analiz edebilir ve ona uygun bir rutin belirleyebilirsiniz. Cildinizi korumak için uğraşırken kimi zaman daha fazla akneye, siyah noktaya ve cilt kuruluğuna sebep olabilirsiniz. Bakalım sizin doğru bildiğiniz yanlış neymiş!

cilt bakımında doğru bilinen yanlışlar

YAĞLI CİLTLERİN DE NEMLENDİRİCİYE İHTİYACI VAR!

Yağlı cilt tipine sahip kadınlar cildinin yeterince nemli olduğunu düşünerek nemlendirici kullanmaya gerek olmadığını düşünür. Ancak cilt yıkandıktan sonra kurur. Nemlendirme işlemi gerçekleştirilmezse cilt, bariyerini güçlü tutmak için yağ salgılar. Bunun sonucu olarak daha fazla gözenek ve siyah nokta oluşumu başlar.

CİLDİ NEMLİ TUTMAK İÇİN SADECE SU İÇMEK YETERLİ DEĞİL!

Halk arasındaki doğru bilinen yanlışlardan biri de fazla su içmenin cildi yeterince neme doyurmuş olduğu. Gün boyu yeterli miktarda su tüketmek cilt sağlığınız için çok önemli olsa da yeterli olmayabilir. Zengin içerikli, nemlendirici ürünler kullanarak cilt sağlığınızı dışarıdan da destekleyebilir ve çok daha canlı, parlak, esnek bir cilde sahip olabilirsiniz.

YÜZ VE GÖZ TEMİZLEME ÜRÜNLERİ AYNI OLMAMALI!

Göz çevresi vücudunuzdaki en hassas bölgelerden biri. Yaşlanma belirtileri ilk burada başlar. Uygulayacağınız ürün çok hassas formlara adapte değilse göz çevrenize kullanmamalısınız. Bunun için ayrı bir göz çevresi ürünü kullanmak yaşlanma belirtilerinizi geciktirmeye yardımcı olur.

GECE KREMİ GÜNDÜZ KREMİNDEN DAHA YOĞUN MU OLMALI?

Kremin yoğunluğunu genelleştirmek doğru olmayabilir. Kişinin tercihine, yaşına göre değişebilir. 30 yaş üstünde anti-aging ürünler kullanmak istenirse gece kremi daha yoğun tercih edilebilir.

GÜNEŞ KREMİ YAZ-KIŞ KULLANILMALI!

En çok yapılan hatalardan biri güneş kreminin sadece yaz aylarında kullanılması. Cildiniz kış aylarında da ultraviyole ışınlara maruz kalarak olumsuz etkilenebilir. Bu da cildinizin yaşlanmasına sebep olur. Güneş kreminizi kışın da kullanmayı ihmal etmeyin.

SİYAH NOKTALAR SIKILMAMALI!

Siyah noktalarınızı sıkarak cildinizi temizlediğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Onları sıkmak cildi temizlemediği gibi kalıcı lekelere sebep olur.

Kuveyttürk’ten Araç Satın Almak İsteyenlere Müjde Gibi Haber Geldi! Faizsiz Taşıt Kredisi Veriyorlar!

Devletten Ev Alacaklara ve Tadilat Yapacaklara Destek! Her İki Gruba da Barınma Desteği Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir