Mevsim fark etmeksizin evinde yaz havası estirmek isteyenler için muhteşem dekorasyon fikirleri

Yaz mevsiminin gelmesiyle evlerinizde de ferah ve serin bir yaz esintisi görmek isteyebilirsiniz. Sadece ufak dokunuşlar ve detaylarla evinizi yalnız yaz aylarında değil, bütün bir yıl ferah bir havaya bürüyebilirsiniz. Yaratıcı dekorasyon fikirleri, salonlarınızda yapacağınız ufak değişiklikler ve kumaş tercihleri… Evinizi yaz havasına sokmaya yetecek önerileri sizler için derledik.

Evinizde yaz havası estirecek dekorasyon fikirleri sayesinde ufak dokunuşlarla harika bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz. Gelin, detaylara göz atalım!

DENİZ TEMASI OLMAZSA OLMAZ!

Yaz denilince akla ilk olarak deniz geliyor. O zaman yaz ferahlığını odalarınıza taşıyabileceğiniz deniz temalı objeleri deneyebilirsiniz. Mavi-beyaz çizgili aksesuarlar, bu renklerden yastık kılıfları, koltuk örtüleri kullanabilirsiniz. İçeriğinde deniz kabukları olan aksesuarları, ayna süslemelerini de mutlaka deneyin.

KUMAŞLARI DEĞİŞTİRMEYİ UNUTMAYIN

Yazın vazgeçilmez kumaşı keteni; ferah etkisiyle koltuk örtülerinde, yemek servislerinde öncelikli olarak tercih edebilirsiniz. Gerek dokusu gerek renkleriyle yaz havası için doğru bir tercih!

CANLI RENKLER KULLANIN

Yaz mevsiminin canlılığını evinize renklerle yansıtabilirsiniz. Renkli perdeler, canlı renklerden yastık kılıfları, kilimler ve duvar süslemeleri odalarınıza canlılık katacak. Duvar boyalarında kullanacağınız fresh renklerle mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Yaz temasına sahip sıcak tonlar, beyaz ve mavi uyumu içinizi açacak. Duvarlarınızda kullanacağınız canlı tablolarla bu havayı bütünlemeyi unutmayın.

CANLI ÇİÇEKLER YAZ HAVASINI TAMAMLAR

Canlı çiçekler kullanarak odalarınızda yaz havasını tamamlamış olursunuz. Cansız çiçekler kullanmak isterseniz bu çiçeklerin de doğal renklerde olmasına özen gösterebilirsiniz.

Ayrıca salon bitkileri ferahlatıcı etkisiyle odanıza yaz mevsimini getirebilir. Yeşil yapraklı bitkiler ya da renkli çiçekler… Nasıl isterseniz!

HALILARIN YERİNİ KİLİME BIRAKIN

Sıcak yaz günlerinde halıdan bunalabilirsiniz fakat özellikle yaz temasına sahip kilimlerle yaz kış fark etmeden daha ferah hissedersiniz. Kilimleri özellikle mutfak ve banyoda deneyebilirsiniz.

YARATICI FİKİRLERE YER AÇIN

Yazın bir sahilden topladığınız deniz kabuklarını evinizde değerlendirebilirsiniz. Sehpanızda ya da masanızda yer alan dekoratif bir tabağı, aynayı ya da vazonuzu onlarla süsleyebilirsiniz.

Ahşap boyalar kullanarak canlı renklere boyayabileceğiniz duvar süslemelerinizi de yaz ferahlığına kavuşturmanız mümkün.

MUMLARI VE IŞIKLANDIRMAYI DENEYİN

Eğer bir balkonunuz veya bahçeniz varsa mutlaka ışıklandırmadan faydalanın. Bahar ve yaz aylarında daha iyi değerlendirebileceğiniz açık hava ortamlarını, kavanozlar içerisinde dekore edebileceğiniz mumlarla, renkli ışıklarla süsleyebilirsiniz.

Balkonunuzda yaratacağınız sıcak ortam, kış mevsiminde bile sizi sıcak yaz günlerine götürecek.

Kuveyttürk’ten Araç Satın Almak İsteyenlere Müjde Gibi Haber Geldi! Faizsiz Taşıt Kredisi Veriyorlar!

Devletten Ev Alacaklara ve Tadilat Yapacaklara Destek! Her İki Gruba da Barınma Desteği Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir